Select Language: ГоловнаКонтакти
Світ меду
Світ меду

Наша группа Вконтакте
Подписаться на новости
Ім'я
E-mail

 

ВИДИ ТА ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

МЕД - найуніверсальніший лікарський засіб, який широко застосовується в народній медицині. Великий лікар старовини Авіценна стверджував, що щоденне вживання меду уповільнює старість і подовжує молодість. У меді міститься близько 60 корисних для організму мікроелементів, і головним чином - до 90 відсотків сахарози і фруктози.

Хімічний та біологічний склад меду робить його не лише відмінним живильним, але і важливим фармакологічним об'єктом, що має імунобіологічні і протимікробні властивості. Мед є концентрованим висококалорійним продуктом близьким по складу кров'яній плазмі і що істотно відрізняється від інших продуктів харчування. Склад меду досить складний, в ньому міститься більше 70 речовин, що благодійно впливають на організм. У меді виявлена фруктоза - 40%, глюкоза - 35%, невелика кількість сахарози і мальтози, мед також містить до 2% мінеральних солей і до 20% води. У меді відкриті наступні ферменти: інвертаза, діастази, каталаза, оксидаза і протеолітичні ензими, всі ці ферменти необхідні для нормальної роботи організму. Поряд з ферментами в меді виявлений вміст наступних вітамінів: В1,В2,В3,В5,В6,Вс,Е,К,С і каротин. У меді також містяться чинники зростання, антибіотики і білки. Слід зазначити, що мінеральні елементи і вітаміни знаходяться у найвідповіднішій формі для засвоєння їх організмом.

Окрім цукру, зрілий натуральний мед містить від 16 до 20% води. Свіжим медом, що не закристалізувався, є насичений водний розчин цукру. Окрім води і цукру, в меді містяться: - азотисті речовини — в межах від 0,04 до 1,56%, в середньому 0,40%; - зольні речовини з коливаннями від 0,02 до 0,80%, в середньому 0,19%; при спалюванні меду вони залишаються у вигляді золи, у складі якої знаходять залізо, марганець, сірку, фосфор, калій, кальцій і інші елементи; - декстріноутворюючі речовини в кількості до 4% (вміст їх в меді вище за цю норму говорить про підмішування паді і непридатності меду для зимовки бджіл); - органічні кислоти — яблучна, лимонна, щавлева, молочна та інші, в середньому близько 0,10%. Хімічний склад меду змінюється і залежить від того, з яких квітів, в якій місцевості і в яку пору року він зібраний. Залежно від того, з яких рослин зібраний нектар, мед набуває тих або інших цілющих властивостей.


Лікувальні властивості меду:

- мед має здатність пригнічувати життєдіяльність мікроорганізмів, бактерій, грибів, гельмінтів. Під впливом меду гинуть стафілококи, стрептококи, кишкова паличка, затримується розмноження мікобактерій туберкульозу. Найбільшою антибактеріальною активністю володіють темні і янтарні сорти. - сукупний вплив біологічно активних з'єднань меду робить анаболічну дію, покращує окислювально-відновні процеси в сердечному м'язі, мікроциркуляцію, відновлює порушені трофічні функції органів.
- завдяки наявності органічних кислот і вуглеводів мед усуває спазм мускулатури кишечника. Викликає послаблювальний ефект. Найбільш сприятлива дія на рухову і секреторну активність шлунково-кишкового тракту надає 12,5% розчин меду. Присутність біфідогенів благодійно впливає при лікуванні дісбіоза кишечника.
- використання меду сприяє поліпшенню обміну речовин, що виявляється в стабілізації маси тіла, поліпшенні сну, працездатності, зниженні нервової збудливості, больових відчуттів.
- наявність комплексу вітамінів, мінеральних речовин у складі меду приводить до легшого засвоєння заліза, кальцію, магнію, органічних кислот, протеїну, тим самим сприяючи підвищенню рівня гемоглобіну, специфічних і неспецифічних захисних реакцій, стійкості організму до інфекцій, рахіту, анемії, астенічного стану, дії радіації. - мед активізує фагоцитоз і лімфоток, підвищує процеси регенерації при місцевій дії на поверхню рани.
- мед володіє проти токсичною дією, нейтралізує отрути, будучи активатором біотрансформації ксенобіотиків, сприяє їх виведенню з організму.
- мед добре пом'якшує шкіру, усуває сухість і лущення, підвищує тонус шкіри, завдяки чому він широко використовується в косметиці.

Застереження: мед – біологічно активний продукт, і використовувати його треба обережно.

Косметичні засоби на основі меду корисні далеко не для всіх. Перша небезпека – алергія на мед, яка зустрічається в 0,4 % людей. Якщо у вас надчутливість до меду, то використовувати його в косметичних цілях, не порадившись з фахівцем, у жодному випадку не можна. Відмовитися від косметичної продукції на основі меду доведеться і тим, хто страждає розширенням судин на обличчі, при так званих «зірочках», а також при таких захворюваннях, як бронхіальна астма, цукровий діабет і сердечна недостатність.

заказать мед с доставкой по киеву и украине 

Желаете купить мед в Киеве или другом городе Украины - просто оформите заказ и мы доставим выбранный Вами товар. После оформления заказа с Вами свяжется наш сотрудник для уточнения деталей оплаты, сроков доставки и др.